Co je SSL certifikát

Protokol SSL slouží k zabezpečení komunikace proti odposlechu třetí stranou a také zajišťuje autentizaci komunikujících stran. Při odesílání citlivých dat jsou tato šifrována a zároveň má uživatel jistotu, že komunikuje s tím, s kým opravdu komunikovat chtěl. Adresa webové stránky zabezpečené SSL certifikátem začíná https:// a je zvýhodněna ve výsledcích vyhledávání.

SSL certifikáty by měly být samozřejmostí pro weby, kde jsou provozovány e-shopy a pro všechny další, kde uživatelé zadávají své osobní údaje, hesla, údaje platebních karet apod.

Více informací o SSL certifikátech a o tom jak fungují naleznete v naší Znalostní bázi.

Nabízené certifikáty

DV SSL

Certifikát DV SSL od společnosti Actalis poskytujeme našim zákazníkům k webhostingu a balíčkům zdarma. Instalaci provedete prostřednictvím zákaznické administrace a nezabere vám více než 5 minut. Certifikát je podporován všemi hlavními webovými prohlížeči na počítačích, tabletech a smartphonech. Jakmile bude certifikát nainstalován, budou vaše stránky přístupné prostřednictvím protokolu pro bezpečnou komunikaci na internetu (https). Podmínky poskytnutí DV SSL zdarma naleznete ZDE.

QuickSSL

QuickSSL je vhodný pro zabezpečení šifrovaných transakcí mezi návštěvníkem stránek a serverem. QuickSSL certifikát neposkytuje údaje o identitě provozovatele webových stránek, poskytuje pouze informace o doméně. QuickSSL certifikát je plně důvěryhodný ve všech rozšířených webových prohlížečích od verzí IE 5.01+, Netscape 4.7+ a Mozilla 1+ po současnost a je také plně důvěryhodný ve všech nových moderních prohlížečích, včetně mobilních zařízení typu smartphone apod.

RapidSSL

RapidSSL je 128/256 bitový certifikát podporovaný drtivou většinou současných internetových prohlížečů. Jeho výhodou je i nenáročná instalace. Umožňuje zabezpečení jednoduchých e-shopů a obchodních transakcí za nízkou cenu.

RapidSSL Wildcard

RapidSSL Wildcard je 128/256 bitový SHA-2 certifikát pro zabezpečení všech subdomén. Jeho výhodou je podpora v naprosté většině moderních webových prohlížečů společně se snadnou instalací. Umožňuje zabezpečení rozsáhlejších systémů s více subdoménami za nízkou cenu.

Let's Encrypt

Let's Encrypt je internetová certifikační autorita, podporovaná např. společnostmi Mozilla Foundation, Akamai, Cisco Systems a Chrome. Jedná se o automatizovanou službu, která na základě jednoduchého ověření poskytne žadateli důvěryhodný certifikát. Certifikáty Let's Encrypt jsou podporovány u všech variant sdíleného webhostingu FORPSI. Vydání i automatická obnova těchto certifikátů je zdarma, pro spolehlivou funkčnost je pouze nutné zajistit stálé nasměrování zabezpečené domény na webserver FORPSI.

Cena služby SSL se skládá z poplatku za její provoz a z poplatku za vystavení certifikátu. Nabízené důvěryhodné SSL certifikáty je možné objednat také pro naše serverhostingové služby (Virtual server, Dedikovaný server), eventuálně i bez využití některé z těchto služeb. Aktuální ceny jsou uvedeny v následující tabulce.

Ceník

položka cena poznámky
SSL služba 50,- Kč / 60,50 Kč / měsíc SSL s SNI funguje na standardním https portu 443
certifikát DV SSL ZDARMA vystavený certifikační autoritou Actalis
certifikát Rapid SSL 800,- Kč / 968,- Kč / rok vystavený mezinárodně uznávanou certifikační autoritou na jeden rok
certifikát QuickSSL 1650,- Kč / 1996,50 Kč / rok vystavený mezinárodně uznávanou certifikační autoritou GeoTrust na jeden rok
certifikát RapidSSL Wildcard 2800,- Kč / 3388,- Kč / rok vystavený mezinárodně uznávanou certifikační autoritou na jeden rok
certifikát Let's Encrypt ZDARMA vystavený certifikační autoritou Let's Encrypt

Dále jsme schopni zajistit certifikáty autorit Symantec, GeoTrust, thawte, TrustWave a Comodo. V případě zájmu o tyto certifikáty nebo v případě dalších dotazů nás kontaktujte.