Co je SSL certifikát

Protokol SSL slouží k zabezpečení komunikace proti odposlechu třetí stranou a také zajišťuje autentizaci komunikujících stran. Při odesílání citlivých dat jsou tato šifrována a zároveň má uživatel jistotu, že komunikuje s tím, s kým opravdu komunikovat chtěl. Adresa webové stránky zabezpečené SSL certifikátem začíná https:// a je zvýhodněna ve výsledcích vyhledávání.

Více informací o SSL certifikátech a o tom jak fungují naleznete v naší Znalostní bázi.

Nabízené certifikáty

DV SSL

Certifikát DV SSL od společnosti Actalis poskytujeme našim zákazníkům k webhostingu a balíčkům zdarma. Instalaci provedete prostřednictvím zákaznické administrace a nezabere vám více než 5 minut. Certifikát je podporován všemi hlavními webovými prohlížeči na počítačích, tabletech a smartphonech. Jakmile bude certifikát nainstalován, budou vaše stránky přístupné prostřednictvím protokolu pro bezpečnou komunikaci na internetu (https). Podmínky poskytnutí DV SSL zdarma naleznete ZDE.

QuickSSL Premium

QuickSSL Premium je vhodný pro zabezpečení šifrovaných transakcí mezi návštěvníkem stránek a serverem. Certifikát neposkytuje údaje o identitě provozovatele webových stránek, poskytuje pouze informace o doméně. Certifikát je plně důvěryhodný ve všech rozšířených webových prohlížečích, včetně mobilních zařízení typu smartphone apod.

K provozu certifikátu QuickSSL Premium na webhostingu u naší společnosti je potřeba placená doplňková služba SSL, cena je uvedena v ceníku níže.

RapidSSL

RapidSSL je 128/256 bitový certifikát podporovaný drtivou většinou současných internetových prohlížečů. Jeho výhodou je i nenáročná instalace. Umožňuje zabezpečení jednoduchých e-shopů a obchodních transakcí za nízkou cenu.

K provozu certifikátu RapidSSL na webhostingu u naší společnosti je potřeba placená doplňková služba SSL, cena je uvedena v ceníku níže.

RapidSSL Wildcard

RapidSSL Wildcard je 128/256 bitový SHA-2 certifikát pro zabezpečení všech subdomén. Jeho výhodou je podpora v naprosté většině moderních webových prohlížečů společně se snadnou instalací. Umožňuje zabezpečení rozsáhlejších systémů s více subdoménami za nízkou cenu.

K provozu certifikátu RapidSSL Wildcard na webhostingu u naší společnosti je potřeba placená doplňková služba SSL, cena je uvedena v ceníku níže.

Let's Encrypt

Let's Encrypt je internetová certifikační autorita, podporovaná např. společnostmi Mozilla Foundation, Akamai, Cisco Systems a Chrome. Jedná se o automatizovanou službu, která na základě jednoduchého ověření poskytne žadateli důvěryhodný certifikát. Certifikáty Let's Encrypt jsou podporovány u všech variant sdíleného webhostingu FORPSI. Vydání i automatická obnova těchto certifikátů je zdarma, pro spolehlivou funkčnost je pouze nutné zajistit stálé nasměrování zabezpečené domény na webserver FORPSI.

K provozu certifikátu Let’s Encrypt na webhostingu u naší společnosti je potřeba placená doplňková služba SSL, cena je uvedena v ceníku níže.

 

Všechny nabízené certifikáty vyjma certifikátů DV SSL (Actalis) a Let’s Encrypt je možné objednat také pro naše serverhostingové služby (virtuální servery, dedikované servery, housing). V takovém případě je zákazníkovi účtován pouze poplatek za certifikát, nikoliv za doplňkovou službu SSL.

Níže je uveden aktuální ceník nejběžněji nabízených certifikátů. V případě vašeho zájmu o certifikát mimo standardní nabídku (např. certifikát typu EV) nás neváhejte kontaktovat.

Ceny jednotlivých položek a certifikátů naleznete v ceníku doplňkových služeb. V případě vašeho zájmu o certifikát mimo standardní nabídku (např. Certifikát typu EV) nás neváhejte kontaktovat.