Co je SSL certifikát

Protokol SSL (Secure Socket Layer) slouží k zabezpečení komunikace šifrováním a k autentizaci komunikujících stran (např. mezi dvěma servery, webovým/mailovým klientem a serverem apod.). Zajišťuje zabezpečení komunikace proti odposlechu. Při odesílání citlivých dat má uživatel jistotu, že komunikuje s tím, s kým opravdu chtěl komunikovat. SSL certifikáty zpravidla využívají on-line obchody, které přijímají objednávky a údaje platebních karet, www portály s administrací pro zabezpečení hesel a dat, projekty, které podléhají legislativním ustanovením vyžadující zabezpečené přenosy apod.

Ustavení SSL spojení funguje na principu asymetrické šifry. Každá z komunikujících stran má dvojici šifrovacích klíčů - veřejný a soukromý. Veřejný klíč je nutné zveřejnit a zajistit jeho správné předání všem, kteří jej budou chtít použít. Pokud pomocí tohoto klíče kdokoliv zašifruje zprávu, je zajištěno, že ji bude moci rozšifrovat jen majitel použitého veřejného klíče odpovídajícím soukromým klíčem.

Adresy stránek zabezpečených pomocí SSL začínají https://. Prohlížeč také zabezpečené stránky označuje ikonkou zámku ve stavové liště. Moderní prohlížeče zobrazují ikonku zámku rovněž v řádku adresy a podbarvují tuto řádku různými barvami (zelená pro plně vyhovující, žlutá nebo oranžová pro částečně vyhovující [např. vyhovující certifikát, ale vydaný pro jinou doménu], červená pro nevyhovující certifikát). Standardní port pro komunikaci přes HTTPS/SSL je 443, standardní port HTTP je 80.

Certifikáty je nutné prodlužovat, neboť jejich platnost je omezená. Datum expirace je uložen přímo v certifikátu a prohlédnout si jej můžete například v internetovém prohlížeči. Jakmile platnost certifikátu vyprší, je automaticky považován za neplatný.

Nabízené certifikáty

QuickSSL Premium

QuickSSL Premium je vhodný pro zabezpečení šifrovaných transakcí mezi návštěvníkem stránek a serverem. Certifikát neposkytuje údaje o identitě provozovatele webových stránek, poskytuje pouze informace o doméně. Certifikát je plně důvěryhodný ve všech rozšířených webových prohlížečích, včetně mobilních zařízení typu smartphone apod.

RapidSSL

RapidSSL je 128/256 bitový certifikát podporovaný drtivou většinou současných internetových prohlížečů. Jeho výhodou je i nenáročná instalace. Umožňuje zabezpečení jednoduchých e-shopů a obchodních transakcí za nízkou cenu.

RapidSSL Wildcard

RapidSSL Wildcard je 128/256 bitový SHA-2 certifikát pro zabezpečení všech subdomén. Jeho výhodou je podpora v naprosté většině moderních webových prohlížečů společně se snadnou instalací. Umožňuje zabezpečení rozsáhlejších systémů s více subdoménami za nízkou cenu.
 

Ceny jednotlivých položek a certifikátů naleznete v ceníku doplňkových služeb. V případě vašeho zájmu o certifikát mimo standardní nabídku (např. Certifikát typu EV) nás neváhejte kontaktovat.