Převod domény .SK

Převod .SK domény je nyní jednodušší. Po zadání žádosti o transfer je potřeba uhradit částku ve výši jednoho ročního poplatku za prodloužení .SK domény a zjistit si AUTH-ID kód pro transfer domény u stávajícího registrátora. Roční poplatek je dle aktuálního ceníku: 299 Kč + DPH. Po uhrazení poplatku vám zašleme link, kde zadáte AUTH-ID kód a tím potvrdíte transfer vaší .SK domény. Po dokončení transferu dojde k posunutí data expirace domény o jeden rok. Platíte tedy za roční prodloužení domény, samotný transfer je zdarma. Změnit registrátora domény můžete kdykoliv. Více informací zde.

Registrace volných domén

Snadný převod domény k nám

Změňte registrátora své domény

www.

Správa .CZ domén

Správa .CZ domén
  • vytváření a změny kontaktů
  • editace a převod objektů
  • převod domény na jiného majitele
  • sledování stavu žádostí
  • změna DNS serverů (NSSET)
Správa .CZ domén

Co je doména?

Doména je unikátní označení, které nahrazuje číselnou IP adresu. Jejím příkladem může být forpsi.com, forpsicloud.cz, domainmaster.cz nebo třeba seznam.cz. Na českém trhu je samozřejmě nejoblíbenější doména .cz. Domén s .cz koncovkou už je více než 1,4 miliónu. Co tedy dělat, pokud jste si vymysleli skvělý název projektu a chcete zjistit, zda je doména pro tento název volná?

 
 

Jak ověřit, zda jsou domény
volné k registraci?

Pokud je .cz doména pro název projektu nebo firmy už obsazená, máte několik možností. Pokud trváte na koncovce .cz, nezbude než pozměnit název projektu. Je možné sáhnout po některé z klasických generických domén (.com, .net, .org, .biz, .info, .name), anebo na základě zaměření projektu vybrat některou z nových generických domén, např. .cloud, .online, .cafe… a tu si zaregistrovat.

Domény dalších řádů

Na zaregistrované doméně druhého řádu, např. forpsi.com je možné vytvářet domény dalších řádů (např. doménu třetího řádu datacentrum.forpsi.com) a tak vytvářet sekce pro různá obsahová témata. Domény se obvykle registrují na 1 rok a následně se prodlužují, ale je možné je zaregistrovat až na 10 let.